Příběhy

Petr Anděl

Je srpen 2015 a bez několika dnů tomu bude přesně rok, kdy jsem během procházky s loveckým psem upadl na rovné cestě a to tak nešťastně, že jsem si přivodil tříštivou zlomeninu ramene. Na Bulovce mi byla voperována dlaha s osmi šrouby. Rehabilitovat jsem mohl až po 2 měsících, proto mi rameno zatuhlo a netrpělivě jsem čekal na vytažení dlahy a šroubů, abych získal daleko větší pohyblivost ramene, celé ruky. Operace s redresí proběhla v červnu, rameno bylo uvolněné, ale já sám jsem nebyl schopen ruku zvednout ani do výše kliky u dveří. Na Bulovce jsem se poprvé setkal s ramenní motodlahou Artromot S3 a to 24 hodin po operaci, kdy mi tento stroj tahal ruku do všech možných směrů. Byl jsem tím nadšen, a proto jsem kontaktoval Proormedent a zapůjčil jsem si motodlahu domů. Velmi poctivě jsem každý den na ní trávil 4 hodiny a to zároveň s každodenní rehabilitací v nemocnici pod vedením fyzioterapeutky. Výsledek se dostavil a já jsem se za měsíc po operaci mohl vrátit ke svému povolání, hře na housle v operním orchestru Národního divadla. Velmi děkuji za příkladný přístup pracovníkům Proormedentu.

Petr Anděl
Jiří Loskot

Dne 17. ledna 2015 jsem si v hokejovém zápase při nárazu do mantinelu zlomil lýtkovou kost a přetrhal deltový vaz v kotníku. Následovala operace, kde mi sešroubovali lýtko a vaz. Prognóza? Dva měsíce nešlapat na operovanou nohu. Během 14 dní byla noha pouze kost a kůže a kotník ztuhlý jak led. Po dvou měsících jsem řešil otázku rehabilitace a co nejrychlejšího vrácení do sportovního života. Byla mi nabídnuta motodlaha na kotník Artromot, kterou jsem následně vyzkoušel. Super na motodlaze bylo to, že jsem ji měl přímo doma a mohl jsem s ní cvičit každý den, kdykoliv jsem chtěl. Rozhýbal jsem kotník a začal chodit jako člověk.

Jiří Loskot
Martin Henych

Při zápase jsem si v kontaktu s protihráčem vykloubil rameno. Měl jsem měsíc pauzu a doufal, že to nebude vážné, nicméně se to opakovalo ještě dvakrát. Při vyšetření zjistili, že mám roztrženou rotátorovou manžetu a operace je nezbytná. Po operaci jsem měl rameno 6 týdnů v ortéze, díky čemuž úplně zatuhlo. Vyhledal jsem, tedy možnosti, jak jej rychle rozcvičit a byla mi doporučena motodlaha. Proormedent mi dovezl motodlahu domů, vybalil, nastavil a vysvětlili mi jak s ní pracovat. K této domácí rehabilitaci jsem měl předepsané cvičení, kam jsem také chodil. Díky motodlaze se mi podařilo rameno rozhýbat poměrně rychle a byl jsem opravdu nadšený. Neumím si představit, jak bych s rukou bez domácího cvičení dopadl, protože předepsaných rehabilitací bylo příliš málo a navíc nebylo snadné získat termín. Chodil jsem tam tedy s několikadenními prodlevami, což by myslím ve finále nevedlo k rozcvičení do plného rozsahu. Nyní opět aktivně sportuji a s ramenem nemám žádné problémy.

Martin Henych 29 let
Jiří Minařík

V červnu 2013 při lakrosovém zápase mi praskl postranní vnitřní vaz v pravém koleni. Po několika návštěvách ortopedické kliniky mi bylo řečeno, že je vše v pořádku a noha má být v klidu. Po čase mi noha úplně ztuhla a já neměl předepsané ani rehabilitace. Začal jsem tedy hledat na internetu a ptát se po známých. Na docházku klasické rehabilitace nebyl kvůli práci čas, tak jsem na doporučení vyzkoušel motodlahu na koleno od Proormedent. Přístroj mi dovezli, nastavili na nohu a naučili mě s ovladačem. Tato rehabilitační pomůcka mě velmi mile překvapila. Nepatřím k těm, co by přesně dodržovali předepsaná cvičení, jak co se týká cyklů, tak doby cvičení. Ale i tak po prvním týdnu cvičení bylo znatelné zlepšení hybnosti nohy a po dalším týdnu už jsem zlehka seděl na rotopedu a měl hybnost srovnatelnou se zdravou nohou. Tuto rehabilitační pomůcku bych všem vřele doporučil.

Jiří Minařík 36 let